24U je zákaznicky orientovaná společnost, která přes 18 let působí na českém i zahraničním trhu IT. Sídlo společnosti je ve Středočeském kraji s kanceláří v Praze.

Za úspěchem a dynamickým vývojem naší společnosti stojí zejména široké portfolio vlastních softwarových produktů zaměřených na technologie FileMaker Pro, AppleScript a mobilní technologie, zakázková softwarová řešení na míru, rychlé dodávky kvalitní výpočetní techniky, včetně servisního zabezpečení, konzultací a školení. Ke spokojenosti našich zákazníků nemálo přispívá i stále se zvyšující kvalita našich odborných pracovníků.

V současné době má 24U celkem 40 zaměstnanců a využívá výhody malé firmy ve flexibilitě a schopnosti rychle reagovat na potřeby zákazníků. Patříme mezi pět nejvýznamnějších společností zabývajících se vývojem doplňkových funkcí pro FileMaker Pro. Ve svém týmu specialistů máme 5 certifikovaných vývojářů oceněných titulem FileMaker Certified Developer. Úzká spolupráce 24U se zastoupením FileMaker v České republice a přímá kooperace s americkou společností FileMaker Inc. nám otevřela možnost velkou vahou přispívat k definování budoucího směru vývoje tohoto softwaru.

2019

Učitelský summit

Jubilejního 10. ročníku Učitelského summitu se zúčastnil rekordní počet 177 učitelů a ředitelů z celé České republiky a Slovenska. Dle jejich reakcí se i tento summit opět skvěle vydařil.

2018

Účast 24U na FileMaker Konferenci v Lichtenštejnsku

24U se již potřetí účastnilo jako sponzor německy mluvící FileMaker Konference, která se tentokrát konala v krásném lyžařském středisku Malbun na východě Lichtenštejnska.

Honza Koudelka zde ukázal demo našich hardwarových integrací, které mělo na DevConu v Dallasu velký úspěch.

2018

Účast 24U na FileMaker DevConu v Dallasu

V tomto roce jsme v sedmikrokovém interaktivním demu ukázali spojení 11 hardwarových technologií používaných ve 3 našich projektech.

2018

Učitelský summit

I na 9. Učitelském summitu vládla velice přátelská atmosféra plná inspirace a nadšení. Další setkání pedagogů a technologií Apple se tedy opět skvěle vydařilo, účastnilo se jej 123 pedagogů.

2017

Účast 24U na FileMaker Konferenci v Salzburgu

Již podruhé 24U hrdě sponzorovalo německy mluvící FileMaker Konferenci, kde se aktivně zapojilo dvěma přednáškami o FileMaker optimalizaci.

2017

Účast 24U na FileMaker DevConu ve Phoenixu v Arizoně

2017

Učitelský summit

8. ročníku Učitelského summitu se zúčastnilo 164 učitelů a ředitelů škol. Stal se tak rekordně navštíveným přátelským a inspirativním setkáním pedagogů a technologií Apple u nás.

2016

Účast 24U na FileMaker Konferenci v Salzburgu

24U se poprvé stala sponzorem a účastníkem německy mluvící FileMaker Konference.

Ta je každoročně organizovaná skupinou nadšených vývojářů FileMaker, především pro vývojáře z Německa, Rakouska, Švýcarska a Litchtenštejnska.

2016

Účast 24U na FileMaker DevConu v Las Vegas

2016

Učitelský summit

Na již 7. ročníku Učitelského summitu se i tentokrát účastníci z celé České republiky, převážně z řad učitelů a ředitelů škol, postarali o úžasnou atmosféru plnou inspirace, nadšení pro technický i osobní rozvoj a pomoc nejen handicapovaným studentům při výuce.

2015

Účast 24U na FileMaker DevConu v Las Vegas v Nevadě

Ročník 2015 se opět zapsal větším písmem do historie firmy 24U, protože v tomto roce vedoucí divize 24U Software Jan Koudelka vyhrál soutěž FileMaker Developer Cup, které se účastnilo dalších 11 vývojářů z různých společností a zemí z celého světa. Nejrychleji a nejlépe dokázal splnit zadání soutěže a posílit tak již dobré jméno společnosti 24U u společnosti FileMaker, Inc.

2015

Učitelský summit

I tento rok, jako v uplynulých letech, byl překonaný rekord v počtu účastníků, kterých dorazilo 152.

Překvapením ze zámoří byl vážený host, který pracuje ve společnosti Apple© Inc. na pozici Innovation Instigator, Apple Education WW. Podívejte se na fotografie z posledního summitu a uvidíte, že atmosféra na summitech je opravdu vždy velmi přátelská.

2014

Počátek outsourcingu webového vývoje

V roce 2014 začala společnost 24U s poskytováním outsourcingu webových vývojářů. Konkrétně se jednalo o dodávání těchto služeb pro Českou spořitelnu.

2014

Účast 24U na FileMaker DevConu v San Antoniu v Texasu

2014

Učitelský summit

Účastníci měli jedinečnou možnost načerpat inspiraci pro svou výuku a dozvědět se novinky ze světa nejmodernější techniky Apple ve školství.

Mezi předášejícími byl i Dr. Michael Londesborough, jehož přednáška zaměřená na využití iPadu ve výuce chemie byla velmi inspirativní. Dr. Londesborough ji doplnil o poutavé pokusy a několikrát sklidil obrovský potlesk.

2013

Pause[x]Berlin unconference

24U uspořádala prezentaci o optimalizaci FileMaker řešení a vývoji v týmu na Pause[x]Berlin unconference.

2013

Účast 24U na FileMaker DevConu v San Diegu v Californii

2013

Učitelský summit

Účastníci z celé republiky z řad učitelů a ředitelů měli možnost získat aktuální informace a zkušenosti z využití moderních technologií ve školách, a to jak základních, středních, vysokých, tak i speciálních. Mezi přednášejícími byl i Srini Swaminathan, zástupce organizace Teach for India, snažící se o rovný přístup k prvotřídnímu vzdělání v celé Indii.

2012

FileMaker Tech Net "Genius Wanted"

24U pomohla s optimalizací FileMaker řešení na akci FileMaker Tech Net “Genius Wanted”.

2012

Počátek vývoje aplikací pro operační systém Windows Mobile

2012

Počátek vývoje aplikací pro mobilní telefony a tablety pro systém Android

2012

Účast 24U na FileMaker DevConu v Miami Beach na Floridě

Od tohoto roku byly obnoveny přednášky Vendor Session, proto i 24U se opět začala aktivně přednášek účastnit a pořádat i své.

2012

Uspořádání dvou Učitelských summitů

Cílem summitu byla prezentace technologií a jejich využití jako celku a vzájemná výměna zkušeností z praxe českých škol.

Mezi přednášejícími byl i významný host ze zahraničí, který se v oblasti použití moderních technologií ve speciálním školství věnuje přes 12 let, dále i lektorky ze sdružení iSen, speciální ZŠ v Poděbradech a ZŠ z Liberce a speciálně pedagogického centra pro sluchově postižené, SPC.

2011

Počátek výroby iKufrů

Společnost 24U začala v tomto roce vyrábět pro produkty značky Apple pohodlné a bezpečné zařízení, které se hojně využívá především pro přenos, napájení a synchronizaci iPadů. iKufr se stal velmi oblíbeným zařízením v mnoha školních institucích využívajících právě iPady ve své výuce.

2011

Pause[x]London unconference

24U byla jedním ze sponzorů této konference a zúčastnila se také ve formě prezentace o optimalizaci FileMaker řešení.

2011

Počátek tvorby elektronických knih

V roce 2011 se začala psát historie tvorby e-knih 24U, a to tvorbou e-kuchařek pro společnost Prakul Production s.r.o. a Romana Vaňka z Pražského kulinářského institutu.

2011

Účast 24U na FileMaker DevConu v San Diegu v Californii

V tomto roce firma 24U prezentovala na DevConu především produkt 24U FM Bench, 4-krokový proces, který může pomoci ke zvýšení celkové rychlosti softwaru o stovky procent pouze s minimální námahou. Tento nástroj dokáže optimalizovat výkon jakéhokoliv FileMaker řešení.

Ročník 2011 byl pro 24U velkým úspěchem, neboť vedoucí divize 24U Software Jan Koudelka získal ocenění od společnosti FileMaker, Inc. - “Mad Dog”. Toto ocenění mohl získat jeden z vývojářů, který se v uplynulém roce nejvíce přičinil o šíření povědomí o FileMaker softwaru dále a byl úspěšný ve vývoji.

2011

Počátek Učitelských summitů 24U

V tomto roce se konal 1.ročník Učitelského summitu 24U, který se stal již pravidelnou a velmi oblíbenou událostí mezi školními institucemi zajímajícími se o Apple technologie ve výuce.

Mezi přednášejícími byl i Petr Mára, jeden z největších odborníků na Apple v České republice, který se Učitelských summitů zúčastňuje pravidelně i nadále.

2010

Účast 24U na FileMaker DevConu v San Diegu v Californii

2009

Účast 24U na FileMaker DevConu v San Franciscu v Californii

Od roku 2009 se 24U zúčastňuje DevConu již pokaždé i jako vystavovatel.

2008

Počátek vývoje nativních i jiných aplikací

2008

Účast 24U na FileMaker DevConu ve Phoenixu v Arizoně

Rok 2008 se nesl ve znamení účasti na konferenci bez vystavování na stánku.

2007

Účast 24U na FileMaker DevConu v Orlandu na Floridě

Od tohoto roku do roku 2012 se na konferenci nepořádaly přednášky vybraných vystavovatelů - Vendor Sessions. 24U se tedy tento rok zúčastnila konference “jen” jako vystavovatel bez možnosti přednášet.

2005

Počátek outsourcingu testování aplikací společností 24U jiným firmám

2005

Účast 24U na FileMaker DevConu ve Phoenixu v Arizoně

Firma 24U se opět zúčastnila a vystavovala na svém stánku nové poznatky nabyté vývojem FileMaker softwaru. Opět 24U také pořádala přednášku - Vendor Session.

2004

Získání Certifikace ISO 9001:2000

Později společnost 24U získala i Certifikaci ISO 9001:2008

2004

Účast 24U na FileMaker DevConu ve Phoenixu v Arizoně

Rok 2004 se nesl ve znamení první uspořádané “Vendor Session” - přednášky 24U ostatním účastníkům konference, kteří o ni měli zájem. Opět firma také vystavovala na svém stánku na konferenci.

2003

Počátek prodeje a servisu výpočetní techniky

2003

Účast 24U na FileMaker DevConu ve Phoenixu v Arizoně

Tento rok firma 24U již na DevConu působila i jako vystavovatel.

2002

Počátek pravidelné účasti 24U na FileMaker Developer Conference v USA

FileMaker Developer Conference je pravidelnou konferencí, kterou pořádá společnost FileMaker, Inc., týkající se vývoje FileMaker Softwaru. První konference, které se 24U zúčastnila také, proběhla v Palm desert v Californii.

2000

Založení společnosti 24U s.r.o.

24U byla založena jako zákaznicky orientovaná společnost, která od svého vzniku dlouhodobě působí na českém i zahraničním trhu IT.